O echipa mare din Europa, cu ochii pe Stanciu si Chipciu

Sambata, 15 Aprilie 2017, ora 08:08
6960 citiri

Nicolae Stanciu si Alexandru Chipciu au fost urmariti de scouterii celor de la Inter Milano.

Gruparea italiana a trimis reprezentanti la meciul pe care Anderlecht l-a disputat cu Manchester United, in primul tur al sferturilor din Europa League, anunta editia tiparita a Corriere dello Sport.

Nicolae Stanciu a fost titular si a evoluat timp de 65 de minute, in timp ce Alexandru Chipciu a intrat in minutul 58. Din pacate, cei doi romani n-au avut evolutii stralucite.

Totusi, tinta italienilor pare ca e mijlocasul belgian in varsta de 19 ani, Youri Tielemans.

18 goluri si 11 asisturi a reusit Youri Tielemans in acest sezon, fiind cotat la 20 de milioane de euro de site-ul transfermarkt.com.

Intalnirea dintre Anderlecht Bruxelles si Manchester United s-a terminat la egalitate, scor 1-1.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Inter scouteri Anderlecht Manchester, #Inter scouteri Stanciu Chipciu , #Anderlecht