Stanciu, eroul lui Anderlecht in ultimul meci din campionat (Video)

Duminica, 24 Septembrie 2017, ora 08:00
11578 citiri

Nicolae Stanciu a facut un meci mare pentru Anderlecht in etapa a 8-a a primei ligi de fotbal din Belgia.

La primul meci ca titular in campionat din acest sezon, internationalul roman a marcat un gol si a oferit o pasa decisiva in victoria cu 2-1 de pe terenul celor de la Beverel.

Stanciu a egalat la 1 in minutul 75, cu un sut de la aproximativ 15 metri.

Peste alte 6 minute, Anderlecht a preluat conducerea dupa ce Spajic a marcat cu capul dupa un corner executat de acelasi Stanciu.

Nicolae Stanciu a fost integralist, in timp ce celalalt roman din lotul lui Anderlecht, Alexandru Chipciu, n-a evoluat niciun minut.