Anderlecht inca nu a devenit campioana Belgiei, dupa o remiza cu marea rivala. Doi romani au fost titulari

Duminica, 14 Mai 2017, ora 21:15
4509 citiri

Anderlecht a remizat doar cu FC Brugge, marea sa rivala din Belgia, scor 1-1, asa ca titlul inca nu a fost decis in Jupiler League, acolo unde 3 romani activeaza la gruparile de varf.

Doi au si jucat duminica pe teren, la Brugges, Chipciu si Rotariu fiind titulari pentru echipele lor.

Hanni in minutul 9 si Vormer in minutul 36 au marcat cele doua goluri, dar Anderlecht a ratat un penalti care poate fi decisiv in economia titlului, in minutul 65, executia fiind una foarte slaba din partea lui Tielemans.

Chipciu a evoluat pana in minutul 94, iar Rotariu, care a avut o ocazie foarte mare in partea secunda, a fost schimbat in minutul 60.

Nicusor Stanciu a ramas pe banca de rezerve pentru oaspeti.

In clasament, cu doua etape inainte de final, Anderlecht are 4 puncte peste Brugge, 46 versus 42 de lungimi.

Cum încearcă PSD să negocieze retragerea lui Piedone și care este prețul primarului de la Sectorul 5
După ce liderii coaliției PSD-PNL au luat decizia de a-l retrage pe candidatul comun Cătălin Cîrstoiu și de a merge cu candidați separați, în persoana Gabrielei Firea și a lui Sebastian...
George Simion a devenit tată. Ce mesaj i-a transmis soției liderul AUR
La mai puțin de un an de la căsătorie, liderul Partidului AUR, George Simion, și soția sa, Ilinca, au devenit părinți. Primul copil al cuplului este un băiat, iar tatăl a ținut să-i...
#Chipciu Rotariu pe teren mare derbi, #egal derbi Belgia Anderlecht Brugges, #Anderlecht inca nu e campioana Belgia , #stiri Nicolae Stanciu