Ce a făcut Nicolae Stanciu în meciul care decide posibila adversară a campioanei României în Liga Campionilor

Miercuri, 04 August 2021, ora 23:10
3431 citiri
Nicola Stanciu. Foto: Facebook / Slavia Praha

Campioana Ungariei, Ferencvaros, a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), campioana Cehiei, Slavia Praga, în manşa I a turului al treilea preliminar al Ligii Campionilor.

Învingătoarea din această dublă manşă va disputa play-off-ul de acces în grupele Chamions League cu câştigătoarea dintre CFR Cluj şi Young Boys Berna (scor 1-1, la Cluj-Napoca).

Au marcat: Kacharaba '44 (a), Kharatin '50 (p).

La oaspeţi, mijlocaşul Nicuşor Stanciu a fost titular şi a jucat tot meciul.

Într-un alt meci de pe traseul campioanelor, Dinamo Zagreb (Croaţia) a terminat la egalitate, acasă, scor 1-1 (0-0), cu Legia Varşovia (Polonia).

Au marcat: Petkovici '60 / Ernest Muci '82.

Pe tabloul echipelor care nu sunt campioane, Benfica Lisabona s-a impus la Moscova, scor 2-0, în faţa formaţiei Spartak.

Au marcat: Rafa Silva '51 şi Gilberto '74.

Meciurile retur vor avea loc la 10 august.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
Cum exploatează Piedone strategia „omului din popor”. Politolog: ”Dejunul cu muncitori este de manual”
Primarul de la Sectorul 5, Cristian Popescu Piedone, este cotat cel mai bine în majoritatea sondajelor de opinie pentru a câștiga Primăria Capitalei. El este văzut adesea „pe teren”,...
#Nicolae Stanciu, #Liga Campionilor, #CFR Cluj Liga Campionilor, #Nicolae STanciu Praga , #stiri Nicolae Stanciu