Stanciu a marcat inca un gol pentru Sparta Praga (Video)

Sambata, 31 Martie 2018, ora 20:43
4998 citiri

Nicolae Stanciu a reusit un nou gol pentru echipa sa, Sparta Praga.

Mijlocasul roman a punctat in partida din deplasare cu Teplice, incheiata la egalitate, scor 1-1.

Fotbalistul adus cu aproximativ 5 milioane de euro de la Anderlecht a deschis scorul in minutul 40, cu un sut de la 12 metri, dupa doua suturi blocate.

E cel de-al 4-lea gol reusit de Stanciu in tricoul lui Sparta Praga, in 6 partide disputate.

Gazdele au egalat, insa, in partea secunda, prin Marek Cervenka (min.57).

Surprinzator, fostul jucator al celor de la FCSB a fost inlocuit in minutul 59, cu Mihailo Ristic.