Anelka: "Grant m-a obligat sa execut penalty-ul"

Sambata, 24 Mai 2008, ora 09:30
4487 citiri

Nicolas Anelka a declarat, vineri, ca antrenorul lui Chelsea, Avram Grant, l-a obligat sa bata penalty-ul care avea sa trimita trofeul Ligii Campionilor la Manchester.

"Am stat pe banca timp de 110 minute si antrenorul m-a introdus in teren dupa ce incalzirea nu a durat mai mult de un minut. Apoi m-a intrebat daca vreau sa execut penalty sau nu, si desi i-am spus ca in niciun caz nu vreau sa bat, el m-a trecut pe lista", a spus atacantul francez al lui Chelsea, Nicolas Anelka.

Nicolas Anelka a ratat penalty-ul decisiv al intalnirii dintre Manchester United si Chelsea Londra, contand pentru finala Ligii Campionilor.

Manchester United a castigat finala Ligii Campionilor, invingand in finala pe Chelsea Londra, cu scorul de 7-6, dupa executarea loviturilor de departajare.

Formaţia Manchester United a făcut o deplasare cu avionul de doar zece minute pentru meciul cu Leicester City, pe care l-a pierdut, sâmbătă, cu scorul de 2-4, în Premier League....
Zbor de zece minute! Atât au stat în avion vedetele lui Manchester United pentru următorul meci de campionat
Situație inedită pentru fotbaliștii lui Manchester United, care s-au deplasat cu avionul la Leicester, pentru meciul din această după-amiază. Jucătorii abia au avut timp să își pună...