Nicusor Stanciu, debut fulminant la Sparta Praga - ce a reusit in primul meci

Joi, 25 Ianuarie 2018, ora 16:45
9812 citiri

Nicusor Stanciu a avut un debut cu succes la noua sa echipa, Sparta Praga.

Internationalul roman a reusit doua pase de gol in victoria celor de la Sparta, scor 3-0, cu Luko Vltavin, intr-un meci amical.

Stanciu a pasat decisiv la ultimele doua goluri, in minutele 89 si 90. Noul decar al cehilor a avut si o bara in acest meci.

El a fost introdus la pauza si a primit banderola de capitan, respectand astfel traditia clubului ceh.

Pentru Stanciu acesta a fost primul meci la Sparta Praga, dupa ce a semnat un contract pe patru ani si jumatate.

Cehii au platit peste 4 milioane de euro pentru a-l cumpara de la Anderlecht Bruxelles.