Nicusor Stanciu, decisiv pentru Anderlecht

Sambata, 09 Septembrie 2017, ora 09:12
9177 citiri

Nicusor Stanciu a fost decisiv pentru Anderlecht in victoria dramatica, scor 3-2, obtinuta in fata celor de la Lokeren.

Fostul stelist a centrat perfect la golul victoriei, venit abia in minutul 90.

Stanciu a fost introdus pe teren in minutul 83, iar jocul lui Anderlecht s-a inviorat din acel moment.

In minutul 90, fotbalistul roman a centrat in fata portii, iar Teodorczyk a indeplinit o simpla formalitate pentru a marca golul de 3-2.

Pentru Anderlecht au mai inscris Onyekuru (3, 77), in timp ce pentru oaspeti au marcat Mirici (6) si Skulason (36)

Alexandru Chipciu a intrat pe teren la pauza pentru Anderlecht.

Dupa acest succes, Anderlecht urca pe locul 7 in campionatul Belgiei, cu 8 puncte in sase etape.

Pentru Anderlecht urmeaza acum meciul din grupele Ligii Campionilor cu Bayern Munchen, programat marti de la ora 21:45.