Anderlecht, cu Stanciu si Chipciu pe teren, a bifat a doua infrangere la rand in campionat

Duminica, 20 August 2017, ora 18:05
2984 citiri

Gruparea de fotbal Anderlecht Bruxelles, din Belgia, nu are un start de sezon foarte bun, fiind chiar campioana Jupiler League, cu doar o singura victorie si acum doua infrangeri la rand.

Duminica la pranz, Anderlecht a pierdut pe stadionul Constant Vanden Stock, scor 2-3 cu cei de Saint-Truidense.

Alex Chipciu a fost titular, dar folosit pe un post interesant, acela de fundas dreapta. El a fost inlocuit cu Gerkens in minutul 77. Nicusor Stanciu a fost rezerva si a intrat pe teren in minutul 77.

Bruno si Teodorczyk au marcat pentru gazde, care au ratat si un penalti, prin Hanni, in minutul 31, la 1-1. Pentru oaspeti au marcat Boli, Legear si Botaka.

Anderlecht este doar pe 10 dupa 4 etape in Belgia, cu doar 4 puncte la activ. Este a doua infrangere la rand pentru trupa alb-violeta, dupa 0-2 cu Charelori in deplasare, etapa trecuta.

O singura victorie a inregistrat echipa in acest sezon, 1-0 cu Oostende.

Din ce destinații vin primele avioane în România imediat după intrarea în „Air Schengen”. Pasagerii nu vor mai face controalele la frontieră
Primele zboruri din spaţiul Schengen care vor ateriza duminică pe aeroportul Henri Coandă vor fi cele care vin de la Paris, Viena, Hamburg, Roma, Zurich, Munchen, Amsterdam şi Geneva,...
Ciolacu anunță plafonări ”oriunde există speculă”. Energie și gaze, RCA și dobânzi, deja pe listă
Schema de plafonare și compensare la gaze și energie electrică se prelungește încă un an, urmând ca din aprilie 2025 să se revină treptat, timp de un an, la piața liberă, potrivit unei...
#Anderlecht pierde meci acasa Belgia, #Anderlecht pierde meci Saint Truidense, #Anderlecht debut negru de sezon , #stiri Nicusor Stanciu