Inca doua goluri marcate de Nicusor Stanciu in Cehia

Sambata, 22 Septembrie 2018, ora 21:24
5504 citiri

Nicusor Stanciu este pe val in Cehia si a marcat din nou pentru echipa sa Sparta Praga, acolo unde evolueaza alaturi de alti 3 romani, Nita, Vatajelu si Alex Chipciu.

Romanul a reusit golurile 2 si 3 in acest sezon la Sparta, goluri reusite in partida cu Slovan Liberec, primul in minutul 17, dupa ce a driblat fin doi adversari, pasa de gol venind de la Plavsic.

Golul il puteti urmari in imagini VIDEO aici, pe acest link.

Sparta Praga conduce pe Liberec cu 3-0, dupa alte doua goluri marcate de acelasi om, Tetteh.

Liberec are un om eliminat inca din minutul 54, dupa un rosu direct vazut de Vuklisevic.

Chipciu, Nita si Stanciu au inceput partida ca titulari, iar Vatajelu nu a fost inclus in lot.

Dupa aceasta victorie, Sparta ramane lidera cu 23 de puncte, 2 peste Slavia Praga si Viktoria Plzen.

UPDATE: Nicusor Stanciu a marcat si al doilea gol, in minutul 91, partida fiind terminata cu scorul final de 4-1. Golul doi il puteti urmari tot pe linkul de mai sus. Toti cei trei romani au terminat pe teren aceasta intalnire.

Cîrstoiu îi răsucește cuțitul în rană Gabrielei Firea: „Poate și eu aș fi trăit mai visceral ceea ce a simțit domnia sa”
Candidatul alianţei PSD-PNL la Primăria Capitalei, Cătălin Cîrstoiu, a declarat vineri, într-o întâlnire cu organizaţia PSD Sector 6, că vrea să îi mulţumească personal Gabrielei...
AUR trimite un fost Secretar General al Guvernului să candideze pentru șefia unuia dintre cele mai sărace județe din România
Sorin Chelmu, fost Secretar Generla al Guvernul României, va candida la funcția de președintel al Consiliului Județean Vaslui. Originar din județul Vaslui, Chelmu și-a prezentat...
#Nicusor Stanciu gol marcat in Cehia, #nou gol marcat de Stanciu Cehia, #Video gol marcat de Stanciu Cehia , #stiri Nicusor Stanciu