Nicusor Stanciu a facut un meci mare pe terenul lui Inter Milano in Liga Campionilor

Marti, 17 Septembrie 2019, ora 21:48
18857 citiri

Internationalul roman Nicusor Stanciu a avut o prestatie excelenta pe terenul lui Inter Milano, intr-un meci din grupele Ligii Campionilor.

Stanciu a fost integralist pentru Slavia in remiza, scor 1-1, obtinuta de campioana Cehiei la Milano.

Fotbalistul roman a coordonat excelent jocul de atac al Slaviei, a creat golul marcat de Olayinka in minutul 63 si a pus mereu presiune pe echipa adversa prin suturile de la distanta.

Slavia a dominat meciul aproape in intregime si a reusit astfel prima mare surpriza din editia 2019/2020 din grupele Ligii Campionilor.

Inter s-a aruncat in atac abia pe final, iar Barella a egalat in prelungiri, cu un sut deviat. Italienii puteau chiar sa castige meciul, dar Lukaku a ratat incredibil din fata portii in minutul 90+7, la o lovitura de cap scoasa excelent de portarul cehilor.

In celalalt meci din Grupa F, de la ora 22:00 se intalnesc Borussia Dortmund si FC Barcelona.

Etapa urmatoare, Slavia Praga va primi vizita Borussiei Dortmund, pe 2 octombrie de la ora 19:55, iar Inter Milano se va deplasa la Barcelona, intr-un meci programat in aceeasi zi, dar de la ora 22:00.