Nicusor Stanciu a marcat un gol de generic in primul meci oficial din 2017 pentru Anderlecht (Video)

Duminica, 22 Ianuarie 2017, ora 20:33
10800 citiri

Mijlocasul roman Nicusor Stanciu a marcat in prima partida oficiala din 2017 pentru Anderlecht, in partida cu Saint Truidense, din etapa cu numarul 22 a campionatului belgian de fotbal.

Stanciu a marcat in minutul 65 dupa o cursa fenomenala de 70 de metri, cu un sut de la marginea careului direct in vinclu, acesta fiind golul de 2-0 pentru echipa sa.

De altfel, Stanciu si Chipciu au inceput titulari aceasta partida. Chipciu a fost inlocuit cu Trebel in minutul 84. Stanciu a terminat jocul ca intregralist.

Anderlecht a castigat cu 3-1 jocul, pana la final.

Primul gol al gazdelor a fost marcat de Tielemans, in minutul 31, care a punctat dupa o respingere a portarului, ulterior unui penalti ratat. Acelasi Tielemans a marcat si ultimul gol, de data aceasta marcand din penalti.

Anderlecht urca pe 2 dupa aceasta victorie, cu 44 de puncte, la 2 puncte in spatele liderului Club Brugge.

Dan Tănasă, candidatul AUR la Primăria Brașov: ”Braşovenii nu mai sunt nevoiţi să aleagă răul cel mai mic”
Alianţa pentru Unirea Românilor, filiala Braşov, a prezentat, vineri, candidatul pentru funcţia de primar al Municipiului Braşov în persoana deputatului Dan Tanasă. Acesta a declarat...
Premierul Ciolacu, alături de tinerii blocaţi pe aeroportul din Dubai: ”Zâmbetele lor mi-au dat energie cât toate cafelele băute în ultimele zile” FOTO
Marcel Ciolacu, premierul României a postat imagini din aeronava oficială cu care revine în ţară, alături de grupul de tineri blocaţi pe aeroportul din Dubai, el afirmând că zâmbetele lor...
#gol fabulos Stanciu Video, #prim gol marcat de Stanciu 2017, #Stanciu gol nebun 2017 Video , #stiri Nicusor Stanciu