Stanciu, meci de vis in Cehia: "Dubla" in derbiul orasului Praga!

Sambata, 17 Martie 2018, ora 20:02
7511 citiri

Nicusor Stanciu a reusit sa inscrie o "dubla" in derbiului orasului Praga.

"Decarul" celor de la Sparta Praga a deschis scorul in meciul cu Slavia in minutul 12, atunci cand goalkeeperul Kolar a deviat in propria poarta balonul sutat din unghi aproape inchis de mijlocasul roman.

Dupa autogolul lui Soucek, din minutul 31, Stanciu a lovit din nou, in finalul primei reprize, cand a nefericitul Kolar a lasat coltul scurt liber, iar "tricolorul" a gasit calea spre gol.

Florin Nita a fost titular in poarta Spartei, in timp ce Vatajelu a luat loc pe banca de rezerve.

Dupa o prima repriza de vis pentru echipa romanilor, Slavia si-a revenit incredibil in partea secunda.

Stoch, Deli si Skoda, ultimul in minutul 5 al prelungirilor, au inscris pentru 3-3 de exceptie in derbiul capitalei Cehiei.

Marcel Ciolacu, despre linia roșie pe care nu o va trece PSD la rotativa premierilor: ”Aceeași pe care cred că o are și PNL - prostia”
Președintele PSD, Marcel Ciolacu, a făcut luni, 30 ianuarie, noi precizări despre protocolul de colaborare cu PNL, în contextul informațiilor conform cărora partidul nu ar vrea să renunțe...
Cotă de popularitate uriașă atinsă de George Simion în Marea Britanie: ”Când cu agitaţia Schengen, a avut un boom pe TikTok”
Hashtagul George Simion a devenit mai popular în Marea Britanie decât în România, potrivit unei monitorizări a organizației non-guvernamentale Expert Forum. Rezultatul monitorizării a...