Calificat în finală la Turneul Campionilor, Novak Djokovic și-a speriat fanii. Sârbul a tremurat incontrolabil în timpul meciului VIDEO

Sambata, 19 Noiembrie 2022, ora 18:43
8897 citiri
Novak Djokovic

Tenismanul sârb Novak Djokovic s-a calificat sîmbătă în finala Turneului Campionilor de la Torino, după ce l-a învins pe Taylor Fritz în semifinale.

Novak Djokovic (35 de ani, locul 8 ATP) s-a impus în două seturi, după un meci care s-a întins pe durata unei ore şi 54 de minute.

Djokovic l-a învins pe americanul Taylor Fritz (25 de ani, locul 9 ATP) cu 7-6 (5), 7-6 (6).

În finala Mastersului de la Torino, Djokovic va juca împotriva învingătorului din meciul Andrei Rublev (Rusia) – Casper Ruud (Norvegia).

Fostul lider mondial e însă în centrul atenției și cu imaginile care circulă pe rețelele sociale din timpul ultimei partide din faza grupelor, cu rusul Medvedev.

Astfel, după cum se poate vedea mai jos, într-una dintre pauze, mâna dreaptă a lui Djokovic a început să tremure incontrolabil, gest care e pus deocamdată doar pe seama efortului depus de fostul lider mondial.

Novak Djokovic, după Leo Messi. Lista câștigătorilor la Trofeele Laureus
Încă un premiu pentru Novak Djokovic. La cea de-a 25-a ediţie a Trofeelor Laureus, tenismanul sârb a fost desemnat Sportivul Anului, în urma sezonului 2023, în care a câştigat al 24-lea...
Retragere de ultimă oră a liderului mondial Novak Djokovic. Ce planuri are tenismenul sârb
La fel ca anul trecut, numărul 1 mondial Novak Djokovic nu va participa la turneul Masters 1000 de la Madrid şi se va concentra pe turneul de la Roma (6-19 mai) pentru a se pregăti pentru Roland...