Fiul lui Novak Djokovic a câștigat un turneu de tenis în aceeași zi cu tatăl său. Reacția liderului mondial

Marti, 17 Mai 2022, ora 13:13
4467 citiri

Numărul 1 mondial Novak Djokovic nu a fost singurul membru al familiei sale care a adus acasă un trofeu la finalul săptămânii trecute, fiul său Stefan călcând deja pe urmele celebrului său tată.

Stefan, în vârstă de 7 ani, a jucat primul său turneu de tenis și a ajuns în finala de duminică în aceeași zi în care Djokovic l-a învins pe Stefanos Tsitsipas în finala Internazionali BNL D'Italia de la Roma, câștigând titlul pentru a șasea oară.

„Fiul meu a câștigat turneul astăzi”, a dezvăluit ulterior Djokovic. „Am făcut o dublă astăzi. Este un turneu de club, foarte mic. Primul turneu sau meci oficial îți rămâne mereu în memorie cu drag", a completat sârbul.

Jucătorul sârb de tenis Novak Djokovic (3 ATP, principal favorit) s-a calificat vineri în optimile de finală ale turneului de Mare Şlem de la Wimbledon, după ce a trecut în trei seturi, 6-0,...
Simona Halep, în fața unui meci special la Wimbledon: ”Există viață și după tenis!”
Simona Halep, locul 18 WTA și cap de serie 16, va evolua joi în turul secund la Wimbledon, împotriva belgiencei Kirsten Flipkens, locul 190 mondial. Jucătoarea din România se află în...