Novak Djokovic, pus la grea încercare în Australia. Revenire spectaculoasă a sârbului

Joi, 05 Ianuarie 2023, ora 09:03
2160 citiri
Novak Djokovic

Tenismenul sârb Novak Djokovic (5 ATP) s-a calificat joi dimineață în sferturile de finală ale turneului Adelaide International 1 (Australia).

În turul secund al competiției, Djokovic l-a învins în două seturi identice, 7-6 (3), 7-6 (5), pe francezul Quentin Halys (64 WTA), după un meci de aproape două ore.

Remarcabil e faptul că fostul lider mondial a fost condus în primul set cu 5-2, reușind să revină spectaculos și să se impună la tie-break.

În sferturi, Djokovic va evolua cu canadianul Denis Shapovalov.

Poliția australiană, despre atacatorul care a înjunghiat mortal şase persoane la Sydney: "S-a concentrat asupra femeilor"
Bărbatul care a înjunghiat mortal şase persoane la Sydney, într-un centru comercial, a avut ca ţintă femeile, a anunţat poliţia, potrivit BBC. Joel Cauchi, în vârstă de 40 de ani, a...
Ion Țiriac îi bate obrazul lui Novak Djokovic: ”A uitat asta. Trei sferturi din succesul lui...”
Fostul tenisman Ion Ţiriac a participat, sâmbătă, în conferinţa de presă organizată cu ocazia tragerii la sorţi a tabloului principal la Ţiriac Open, care se va desfăşura la Baza...