Tragere la sorți la Turneul Campionilor. Grupă infernală pentru Djokovic. Cu cine va juca Rafael Nadal

Joi, 10 Noiembrie 2022, ora 17:52
3036 citiri
Novak Djokovic și Rafael Nadal

Spaniolul Rafael Nadal şi sârbul Novak Djokovic vor face parte din grupe diferite la Turneul Campiobilor, competiţie care îi reuşeşte pe cei mai buni jucători ai lumii.

La turneul de la Torino, programat în perioada 13-20 noiembrie, Nadal, favorit principal, face parte din Grupa Verde, alături de Casper Ruud, Felix Auger-Aliassime şi Taylor Fritz.

Din Grupa Roşie, cea mai dificilă a turneului, fac parte Stefanos Tsitsipas, Daniil Medvedev, Andrei Rublev şi Novak Djokovic.

La dublu, echipele participante la Turneul Campionilor au fost repartizate astfel în cele două grupe:

Marcel Granollers/Horacio Zeballos (7)

Lovitură pentru Rafael Nadal, pe terenul care-i poartă numele, la turneul pe care l-a câștigat de 12 ori VIDEO
Jucătorul spaniol de tenis Rafael Nadal a fost învins miercuri în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona, pe care l-a câștigat de 12 ori. Australianul Alex de Minaur (25 de...
”Regele” Nadal a jucat primul meci pe zgură după 2 ani. Cum s-a descurcat la ATP Barcelona, pe terenul care-i poartă numele VIDEO
Tenismenul spaniol Rafael Nadal s-a calificat marți în turul secund al turneului ATP 500 de la Barcelona, jucând primul său meci pe zgură după aproape 2 ani, de la Roland-Garros 2022....
#Novak Djokovic, #Rafael Nadal, #Turneul Campionilor, #tragere la sorti , #stiri tenis