Egal în derby-ul dintre Olanda și Ecuador. Cum s-a desfășurat partida

Vineri, 25 Noiembrie 2022, ora 17:16
7290 citiri
Olanda. Foto: Facebook / OnsOranje

Olanda și Ecuador au terminat la egalitate, 1-1, derby-ul grupei A.

Dakpo a deschis scorul pentru olandezi în prima repriză, iar Valencia a egalat pentru sud-americani în repriza a doua.

În celălalt meci din grupă, Senegal a reușit prima victorie de la Mondial, după 3-1, cu Qatar.

După două meciuri în grupă, Olanda și Ecuador sunt primele în clasament, cu patru puncte.

Desfășurarea meciului Olanda - Ecuador 1-1:

Minutul 1 - a început partida

Minutul 6 - Gakpo deschide scorul pentru Olanda.

Minutul 45+3 - Ecuador egalează, dar golul este anulat de VAR pe motiv de ofsaid.

Minutul 46 - A început repriza a doua.

Minutul 48 - Valencia egalează pentru Ecuador

Minutul 90+6 - Finalul meciuli. Olanda termină la egalitate cu Ecuador, 1-1.

Olanda: Noppert (Heerenveen) – Dumfries (Inter), Timber (Ajax), van Dijk (Liverpool), Ake (Manchester City), Blind (Ajax) – Klaassen (Ajax), F. de Jong (Barcelona) – Koopmeiners (Atalanta) – Bergwijn (Ajax), Gakpo (PSV).

Rezerve: Bijlow, Pasveer – Berghuis, L. de Jong, de Ligt, Depay, De Roon, de Vrij, Frimpong, Janssen, Lang, Malacia, Simons, Taylor, Weghors.

Selecţioner: Louis van Gaal

Ecuador: Galíndez (Aucas) – F. Torres (Santos Laguna), Hincapié (Bayer Leverkusen), Porozo (Troyes) – A. Preciado (Genk), Plata (Real Valladolid), Méndez (Los Angeles FC), Caicedo (Brighton), Estupiñán (Brighton) – Estrada (Cruz Azul), Valencia (Fenerbahce).

Rezerve: Ramirez, Dominguez – Arreaga, Cifuentes, Franco, Gruezo, Ibarra, Mena, Pacho, Palacios, Preciado, Reasco, Arboleda, K. Rodriguez, Sarmiento. Selecţioner: Gustavo Alfaro

Prima ședință de Guvern care se desfășoară la Timișoara. Ce proiecte vor fi discutate în întâlnirea de astăzi
Guvernul se reuneşte joi, la Timişoara, într-o şedinţă specială, în cadrul căreia urmează să fie aprobate o serie de proiecte de infrastructură cu impact regional, precum şi plata în...
#Olanda, #Ecuador, #Campionatul Mondial de Fotbal Qatar , #Campionatul mondial 2022