Jocurile Olimpice 2016: Irina Begu pierde surprinzator in primul tur

Duminica, 07 August 2016, ora 23:21
15670 citiri

Irina Begu a fost eliminata din primul tur al turneului de tenis feminin din cadrul Jocurilor Olimpice 2016 de la Rio de Janeiro, dupa un meci pierdut in fata lui Naomi Hibino din Japonia, scor 4-6, 6-3, 3-6.

Partida a durat doua ore si 5 minute.

Primul set a fost unul haotic, dupa ce Hibino a avut 4-0, Begu a egalat rapid, iar apoi japoneza a facut doua puncte la rand pentru a inchide setul.

Mansa secunda a fost clar dominata de romanca, viitor loc 25 WTA, care a castigat la 3 in 48 de minute.

Din pacate, Begu nu a mai tinut ritmul si a pierdut cu 6-3 acest set decisiv, care a fost dominat in mare parte de nipona.

Culmea este ca acum cateva zile, Begu o invingea clar pe Hibino la Florianopolis in sferturi, scor 6-2, 6-4.

Begu paraseste ca acum 4 ani Jocurile Olimpice, in prima faza, atunci fiind invinsa de Viktoria Azarenka.

Irina Begu - Nao Hibino 4-6, 6-3, 3-6

Desfasurarea intalnirii:

23.18: Este victorie din pacate pentru Hibino, 6-3 in decisiv!

22.42: 6-3 Begu, vom avea decisiv!

22.29: 4-2 pentru Begu, care joaca mult mai bine in setul secund.

21.57: De la 4-4, Begu pierde 2 game-uri la rand si este 1-0 la seturi pentru Hibino.

21.50: Revenire excelenta pentru Irina, de la 0-4, sportiva noastra a egalat si este 4-4.

Incepe partida cu Hibino la serva!

20.36: Problemele continua la Rio, partida a fost din nou devansata, la 21.15.

20.30: Partida ar trebui sa inceapa in jurul orei 20.45.

18.54: Din cauza conditiilor meteo, partida Irinei Begu a fost amanata pentru ora 20.30.

18.49: Meciul intarzie din cauza vremii nepotrivite.

Irina si Hibino s-au intalnit recent la turneul WTA de la Florianopolis, turneu din Brazilia pe care Begu l-a si castigat, scorul atunci fiind 6-2, 6-4, in singura intalnire directa dintre cele doua.

Begu este 31 WTA acum, dar va fi incepand de luni 25, egalandu-si cea mai buna pozitie a carierei.

Hibino este pe 84 in lume si a evoluat recent si in fata Simonei Halep, la Roland Garros.

Fenomene fără precedent în istoria alegerilor. Politolog: „Vom vedea niște scoruri foarte interesante"
Se anunță o prezență-record la alegerile europarlamentare, programate pentru 9 iunie 2024. Fenomenul a fost explicat de către politologul Andrei Țăranu, într-un interviu pentru Ziare.com....
Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
#Irina Begu versus Nao Hibino live, #Begu Hibino prim tur JO 2016, #Olimpiada live Begu prim tur tenis , #Jocurile Olimpice 2016