Jocurile Olimpice: Novak Djokovici, un car de nervi! A pierdut și medalia de bronz

Sambata, 31 Iulie 2021, ora 12:01
7355 citiri
Novak Djokovici FOTO Twitter

Novak Djokovici a pierdut meciul pentru locul al treilea de la Jocurile Olimpice, fiind învins de spaniolul Pablo Carreno Busta.

Djokovici a părut afectat de eșecul din partida cu Zverev, din semifinale, și a pierdut și disputa pentru medalia de bronz.

Spaniolul Pablo Carreno Busta s-a impus cu 6-4, 6-7, 6-3.

Djokovici mai are o șansă de a câștiga o medalie de bronz. Va juca la dublu mixt alături de Nina Stojanovici contra australienilor Barty și Peers.

Djokovici a avut și o izbucnire nervoasă în timpul partidei cu Busta

Quarterly Report - evenimentul #1 pentru companii la BVB

Tragere la sorți pentru Jocurile Olimpice. Cu cine va concura echipa României
Federaţia Română de Gimnastică (FRG) a anunţat, joi, rezultatele tragerii la sorţi pentru concursul de calificare, de la JO de la Paris. Potrivit tragerii la sorţi, echipa feminină a...
Bucuria tricolorelor după calificarea la Jocurile Olimpice: ”Nu ne oprim aici”
Echipa feminină de tenis de masă a României s-a calificat, miercuri, la Jocurile Olimpice, ajungând în sferturile de finală ale Campionatului Mondial de la Busan. După obţineea...
#Djokovici, #carreno busta, #jocurile olimpice, #Tokyo 2020, #medalia de bronz teni , #Jocurile Olimpice 2020