Miercuri, 28 Iulie 2021, ora 13:04
4257 citiri
Germania FOTO facebook

Surpriză de proporții la Tokyo 2020.

Germania, campioana europeană en-titre, pleacă acasă după faza grupelor. În ultimul meci, nemții au terminat la egalitate, scor 1-1, cu naționala Coastei de Fildeș, care a obținut biletele pentru sferturi.

În aceeași grupă, Brazilia merge mai departe de pe primul loc, iar Arabia Saudită pleacă acasă, fiind singura echipă care nu a obșinut niciun punct.

Germania a câștigat titlul european Under 21, în luna iunie, după ce a învins în finală Portugalia.

Lovitură neașteptată pentru Ucraina de la Casa Albă. Comunicatul oficial al americanilor: ”Trebuie să fie absolut clar”
Statele Unite susţin participarea sportivilor ruşi şi belaruşi la Jocurile Olimpice din anul 2024, sub un steag neutru, dar se opun afişării steagurilor celor două ţări, a declarat joi...
Cu ochii pe Lazio! Ce a făcut adversara CFR-ului din Conference League
Juventus Torino a învins joi seara, pe teren propriu, scor 1-0, formaţia Lazio Roma, în sferturile de finală ale Cupei Italiei. Autorul unicului gol al meciului a fost Gleison Bremer, care a...