Mihaela Buzărnescu și-a încheiat aventura la JO 2020. Românca a fost învinsă categoric în turul secund

Luni, 26 Iulie 2021, ora 08:21
7050 citiri

Mihaela Buzărnescu, locul 168 WTA, A JUCAT juca luni dimineață în turul secund al turneului de tenis feminin de la Jocurile Olimpice 2020.

În al doilea meci de pe terenul 6, în jurul orei 07.00, românca a întâlnit-o pe Marketa Vondrousova (Cehia, 22 de ani), numărul 41 mondial, care a eliminat-o pe favorita 16, Kiki Bertens (6-4, 3-6, 6-4).

În schimb, Buzărnescu a învins-o în prima rundă pe americanca Alison Riske, locul 36 WTA, scor 6-7 (0), 7-5, 6-4, în două ore şi 53 de minute.

Meciul Vondrousova - Buzărnescu a curs într-o singură direcție, cehoaica impunându-se cu un categoric 6-1, 6-2.

Desfășurarea LIVE:

*6-1, 6-2, Mihaela Buzărnescu este eliminată de la JO 2020.

*5-2 Vondrousova, meciul pare jucat.

*2-2, românca egalează, revenind de la 0-40.

*2-1 pentru cehoaică în setul al doilea.

*Buzărnescu a pierdut primul set cu 6-1.

*Vondrousova conduce cu 5-1.

Tenismena Sorana Cîrstea (31 de ani, locul 37 WTA) o va întâlni luni seară, nu înainte de ora 19.00, pe jucătoarea Anett Kontaveit din Estonia (30 WTA, 25 de ani), în primul tur al turneului...
Mihaela Buzărnescu și-a găsit marea dragoste în fotbal! Tenismena merge pe stadion pentru a-și vedea iubitul! Ce planuri de viitor au cei doi
Mihaela Buzărnescu este îndrăgostită până peste cap de fotbalistul Chindiei, Marco Dulca. Sportiva nu-și lasă din ochi iubitul pentru nicio clipă. Tenismena s-a aflat în tribunele...