Larisa Iordache s-ar fi putut bate pentru o medalie la bârnă! Cine a câștigat concursul și pe ce loc s-a clasat Simone Biles

Marti, 03 August 2021, ora 12:43
6418 citiri

Finala la bârnă de la Jocurile Olimpice a fost una tristă pentru noi, după ce Larisa Iordache s-a retras.

Acuzând probleme medicale, gimnasta noastră nu a putut trage pentru o medalie în finala la bârnă.

Concursul a marcat revenirea în scenă a lui Simone Biles, cea mai valoroasă gimnastă a lumii. Cu o notă de 14.000, ea s-a clasat pe poziția a treia.

Aurul a revenit chinezoaicei Guan Chenchen cu o notă de 14.633, iar Tang Xijing, tot din China, s-a clasat pe locul al doilea cu o notă de 14.233.

În calificări, Larisa Iordache a obținut 14.133, notă cu care ar fi putut să urce pe podium. Cu un exercițiu mai bun însă, Larisa ar fi putut chiar să spere la argint.

Un norvegian a muncit "ca un maniac" pentru un nou record mondial

Decizia care i-a lăsat mască pe toți: Simona Halep vrea să dea banii înapoi statului român!
Simona Halep a luat o decizie care poate părea surprinzătoare. Ea este singura sportivă din România care a anunțat că este gata să returneze banii pe care Comitetul Olimpic i-a cheltuit cu...
O campioană olimpică de la Tokyo e internată cu Covid-19! Sportiva a făcut ambele doze de vaccin. Imagini din spital FOTO
Înotătoarea Madison Wilson, campioană olimpică la Tokyo cu ştafeta Australiei de 4x100 m liber, a anunţat că este spitalizată în Italia cu COVID-19, transmite DPA, conform agerpres.ro....