Veste teribilă pentru naționala României. Internaționalul scos cu targa de pe teren va lipsi la Euro 2024 VIDEO

Miercuri, 24 Aprilie 2024, ora 09:41
5479 citiri
Olimpiu Moruțan FOTO Facebook

Selecționerul Edi Iordănescu a primit o veste neplăcută de la unul dintre cei mai în formă internaționali români, în perspectiva participării României la Euro 2024.

Astfel, Olimpiu Moruțan (24 de ani) se va opera în următoarea perioadă după ce a suferit o accidentare gravă, în meciul Ankaragucu - Beșiktaș, scor 0-0, în manșa tur din semifinalele Cupei Turciei.

”În urma examinărilor medicale făcute asupra lui Olimpiu Moruțan, jucător care a ieșit accidentat în meciul cu Beșiktaș, s-a constatat că a suferit o ruptură a tendonului lui Ahile. Fotbalistul va fi operat cât mai curând posibil.”, a transmis clubul Ankaragucu pe rețelele sociale.

Moruțan s-a accidentat la un duel aerian cu un adversar, aterizând greșit. Medicii i-au acordat îngrijiri pe gazon și l-au scos cu targa pe român în afara suprafeței de joc. Cel mai probabil, Moruțan va lipsi aproximativ 6 luni.

Quarterly Report - Editia 4

Jucătorii Generației de Aur, după sfertul de coșmar cu Suedia din 1994: ”Ne așteptam să batem Brazilia”
Fostul internaţional Dan Petrescu a declarat, sâmbătă, într-o conferinţă de presă susţinută înaintea meciului de retragere al "Generaţiei de Aur" din această seară, că el şi colegii...
Doar doi fotbaliști din lotul lui Edi Iordănescu au mai jucat la un turneu final. Unul a fost prins fumând la pauză!
Selecţionerul Edward Iordănescu a anunţat un lot de 28 de jucători pentru meciurile amicale cu Bulgaria şi Liechtenstein, ultimele teste înaintea EURO 2024. Noutăţile lui Iordănescu...
#Olimpiu Morutan, #accidentare, #nationala, #Romania, #EURO 2024 , #stiri fotbal