Oltchim castiga cu Randers si merge mai departe in Liga Campionilor

Duminica, 04 Noiembrie 2012, ora 21:36
2504 citiri

Oltchim Ramnicu Valcea a castigat meciu cu danezele de la Randers, din Grupa A a Ligii Campionilor la handbal feminin, scor 27-23, si s-a calificat deja mai departe in competitie.

Dupa trei victorii consecutive in Champions League, "galacticele" noastre au inceput ceva mai greu partida cu nordicele. Randers a preluat initiativa in a doua jumatate a primei reprize, s-a distantat la doua goluri pe tabela, insa formatia daneza s-a vazut egalata la ultimul atac inainte de pauza, scor 10-10.

In partea secunda elevele lui Jakob Vestergaard si-au revenit si, pana la final, au reusit sa se distanteze si sa castige destul de confortabil, la o diferenta de patru goluri.

In urma acestui rezultat, cu patru victorii dupa patru meciuri, Oltchim s-a calificat deja din Grupa A a Champions League, desi mai are doua partide de jucat in aceasta faza a competitiei.

Gabriela Firea iese în stradă. Candidata PSD la Primăria Capitalei vrea întâlniri directe cu electoratul
Gabriela Firea, candidatul PSD la Primăria Capitalei, nu va sta la birou în timpul campaniei electorale. Firea a declarat miercuri, 24 aprilie, că îşi va axa campania în primul rând pe...
Lider PNL inculpat pentru corupție și-a depus candidatura la locale: ”Intru în competiţie bărbăteşte, deschis şi asumat”
Preşedintele PNL Prahova, Iulian Dumitrescu, inculpat pentru corupţie şi cu interdicţia de a exercita funcţia de preşedinte al Consiliului Judeţean Prahova, şi-a depus miercuri, 24 aprilie,...
#Oltchim Randers rezultat, #Oltchim Liga Campionilor rezultat, #Oltchim rezultate Champions League , #Liga Campionilor