Oltchim Ramnicu Valcea face legea in Liga Campionilor

Duminica, 14 Februarie 2010, ora 21:19
2442 citiri

Echipa de handbal feminin Oltchim Ramnicu Valcea a facut un pas important catre calificarea in semifinalele Ligii Campionilor, dupa ce a invins Dinamo Volgograd, scor 30-24.

"Galacticele" Romaniei au avut o noua prestatie de senzatie si au obtinut un succes categoric, dupa ce la pauza au condus cu 16-9.

In repriza a doua, Oltchim a continuat sa faca legea si s-a impus cu un avantaj de sase goluri, scor 30-24.

Datorita acestui rezultat, fetele lui Radu Voina au acumulat patru puncte in grupa principala 2 si se afla pe primul loc.

In urmatorul meci, pe 21 februarie, Oltchim va intalni la Ramnicu Valcea pe Viborg.

C.M.

Pas greșit pentru CSM București înainte de sferturile Ligii Campionilor. Câte goluri a dat Cristina Neagu
Campioana CSM Bucureşti a remizat joi, pe teren propriu, cu formaţia Dunărea Brăila, scor 35-35 (19-15), în derby-ul etapei a XX-a a Ligii Naţionale. Principalele marcatoare ale meciului...
„Ne mai gândim”. Nicolae Ciucă s-ar vedea în turul doi la prezidențiale cu Marcel Ciolacu, dacă coaliția nu va avea candidat comun
Discuţiile despre candidaţii la alegerile prezidenţiale vor avea loc, între PNL şi PSD, după alegerile din data de 9 iunie, declara liderul liberal Nicolae Ciucă. Ciucă admite că, dacă...