Liga Campionilor: Victorie pretioasa pentru Oltchim

Sambata, 27 Octombrie 2012, ora 17:31
3292 citiri

Oltchim Ramnicu Valcea a obtinut o victorie importanta in grupele Ligii Campionilor, scor 24-20, pe terenul lui Randers.

Dupa acest succes, valcencele sunt aproape de calificarea din grupele Ligii Campionilor.

Fetele de la Oltchim au avut un start bun de meci, insa s-au relaxat pe finalul primei parti, iar la pauza scorul a fost doar 11-9.

Relaxarea a continuat si in startul partii secunde, cand Randers a reusit sa conduca la doua goluri.

Totusi, in ultimul sfert de ora Oltchim si-a revenit si s-a impus in cele din urma cu 24-20.

Clasamentul grupei arata astfel: 1. Oltchim 6p, 2. Hypo 2p, 3. Randers 2p, 4. Buxtehuder 0p, cu mentiunea ca Hypo si Buxtehuder au un meci mai putin disputat.

Duminica, in grupa Oltchimului, se va disputa meciul Buxtehuder - Hypo, de la ora 16:00.

Etapa urmatoare, pe 4 noiembrie, Oltchim va intalni Randers, de la ora 20:30.

RANDERS - OLTCHIM 20-24

1 - Incepe meciul

5 - Start de meci echilibrat, conducem cu 2-1.

10 - Oltchim a inceput sa joace tot mai bine si conduce cu 6-2.

15 - 8-3 pentru Oltchim dupa un sfert de ora. Portarul Radulescu face un joc bun.

20 - Momente mai bune pentru gazde, dar Oltchim conduce cu 9-6.

25 - Oltchim si-a mai revenit si are 11-7 cu cinci minute inainte de pauza.

30 - Randers se apropie la doar doua goluri. Scorul la pauza este 11-9.

35 - Oltchim joaca tot mai slab si Randers conduce pentru prima data in acest meci, scor 12-11.

40 - Randers continua sa domine si conduce cu 14-12.

45 - Oltchim preia conducerea, scor 15-14.

50 - Revenire de senzatie a Oltchimului, care conduce cu 19-14.

55 - 21-17 pentru Oltchim cu cinci minute inainte de final.

60 - Final de meci! Oltchim castiga cu 24-20.

Dupa primele doua etape, clasamentul grupei arata astfel: 1. Oltchim 4p, 2. Randers 2p, 3. Hypo 2p, 4. Buxtehuder 0p.

Meciul este televizat de DigiSport 1.

De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...
#randers oltchim live, #randers oltchim in direct, #oltchim ramnicu valcea handbal, #Oltchim Liga Campionilor , #Liga Campionilor