Oltchim, invinsa de Gyor la Bucuresti

Sambata, 06 Aprilie 2013, ora 19:38
12546 citiri

Campioana Romaniei la handbal feminin, Oltchim Ramnicu Valcea, a fost invinsa de Gyor ETO in mansa tur a semifinalei Ligii Campionilor. Unguroaicele s-au impus in Polivalenta din Bucuresti la o diferenta de doua goluri, scor 24-22.

Calificate cu emotii in aceasta faza a competitiei, elevele lui Vestergaard au avut un debut de meci dezastruos. In fata unei sali pline, jucatoarele de la Valcea nu s-au regasit in primele minute, irosind cu nonsalanta sanse bune pe atac si primind goluri din toate pozitiile.

Astfel s-a ajuns in situatia ca antrenorul Vestergaard sa solicite time out inca din minutul sase, in timp ce primul gol romanesc a venit abia in minutul 8.

In mod firesc, Gyor a profitat de apatia de la Oltchim si s-a distantat decisiv inca din primele minute, ajungandu-se la jumatatea primei reprize la o diferenta maxima de 8 goluri pe tabela.

In ultima parte a reprizei sportivele noastre au dat semne ca se trezesc si au reusit sa revina usor in joc, intrand la pauza cu un handicap de patru goluri, scor 10-14.

Cea de-a doua repriza a fost mult mai buna pentru Oltchim. Bulatovic si-a recapatat pofta de joc si a tras echipa dupa ea, diferenta scazand pana la un gol in ultimele minute.

Din pacate, jucatoarele lui Vestergaard au ratat exasperant, din toate pozitiile, astfel ca au fost nevoite sa se recunoasca invinse.

Trebuie mentionat si aportul norocului in rezultatul lui Gyor, handbalistele de la Valcea lovind barele portii adverse de cinci ori!

De asemenea, arbitrajul a avut si el o contributie, cei doi nemti care au oficiat intalnirea din Sala Polivalenta judecand de mai multe ori cu dubla masura faze asemanatoare, niciodata in favoarea romancelor.

Oltchim pierde la o diferenta de doua goluri intalnirea de pe teren propriu si trebuie sa faca un meci perfect joi, in Ungaria, pentru a se califica in finala Ligii Campionilor.

Intalnirea dintre Oltchim si Gyor a fost transmisa in direct pe site-ul Ziare.com iar mai jos aveti rezumatul:

Min.60 FINAL DE MECI! Gyor se impune cu scorul de 24-22!

Min.58 GOL Oltchim! Inscrie Curea!

TIME OUT solicitat de antrenorul lui Oltchim.

Min.53 GOL Oltchim! Bradeanu inscrie si ne tine aproape de unguroaice.

Min.52 GOL Oltchim! Bulatovic ne readuce in meci!

Min.49 GOL Oltchim! Inca un gol pentru Bulatovic!

Min.47 GOL Oltchim! Marcheaza Bulatovic si ne apropiem la doua goluri!

Min.46 GOL Oltchim! Inscrie Manea.

Min.46 Gyor se distanteaza din nou la patru goluri pe tabela.

Min.41 GOL Oltchim! Bulatovic si-a revenit si inscrie pe banda rulanta!

Min.38 GOL Oltchim! Meirosu marcheaza de la 7 metri!

TIME OUT solicitat de tehnicianul lui Gyor!

Min.37 GOLLAZZO Oltchim! Navarro inscrie din poarta in poarta!

Min.36 GOL Oltchim! Bulatovic marcheaza din nou!

Min.33 GOL Oltchim! Inscrie Bulatovic!

Min.33 ELIMINARE OLTCHIM! Ada Nechita este trimisa pe banca.

Min.31 INCEPE REPRIZA SECUNDA !!!

______________

Min.30 FINALUL PRIMEI REPRIZE !!!

Min.30 Barbosa rateaza ultima faza a meciului, trimitand peste poarta de la 7 metri!

Min.28 GOL Oltchim! Pineau inscrie pe contraatac! Revenim in joc pe final de repriza.

TIME OUT solicitat de antrenorul lui Gyor!

Min.25 GOL Oltchim! Inscrie si Meirosu!

Min.25 GOL Oltchim! Ada Nechita recupereaza, pleaca pe contra si inscrie!

Min.24 GOL Oltchim! Inscrie din nou Nechita de pe extrema.

Min.22 ELIMINARE GYOR! Tervel este trimisa pe banca. Barbosa inscrie de la 7 metri.

Min.21 Isi revine Gyor si reface avantajul de sase goluri.

Min.19 GOL Oltchim! O noua contra finalizata de Oana Manea!

Min.18 GOL Oltchim! Nechita inscrie pe contraatac.

Min.18 Avem si ghinion, Ada Nechita luand la tinta bara portii unguroaicelor.

INFO: Extrem de slab evolueaza Oltchim in aceasta partida.

Min.16 Primim din nou gol in superioritate si apoi ratam atacul.

Min.15 Bulatovic rateaza de la 7 metri.

Min.15 ELIMINARE GYOR! Amorim este trimisa din nou pe banca.

Min.14 GOL Oltchim! Ada Nechita intra pe extrema si inscrie la prima actiune!

Min.13 Oltchim incaseaza gol si in superioritate iar arbtrii anuleaza un gol inscris de Barbosa.

Min.11 GOL Oltchim! Bulatovic inscrie de la 7 metri!

Min.10 ELIMINARE GYOR! Amorim este trimisa pe banca doua minute.

Min.10 Unguroaicele se distanteaza foarte mult dupa primele 10 minute. Oltchimul nu reuseste sa inscrie.

Min.8 ELIMINARE OLTCHIM! Oana Manea este trimisa pe banca pentru doua minute.

Min.8 In sfarsit gol pentru Oltchim! Bulatovic inscrie.

TIME OUT cerut de antrenorul Oltchimului, nemultumit de atacul echipei sale.

Min.6 Cartonas galben pentru Barbosa.

Min.5 Probleme pentru Oltchim in atac.

Min.3 Cartonas galben pentru Oana Manea. Gyor deschide scorul din aruncare de la 7 metri.

Min.1 Ratam primul atac si Gyor are sansa de a deschide scorul.

INFO: Coregrafie superba a fanilor veniti tocmai de la Valcea.

Min.1 A inceput partida !!!

18.00 - Ne pregatim de meci!

17.50 - Au intrat pe teren jucatoarele celor doua echipe.

17.45 - Atmosfera superba in Polivalenta din Bucuresti! Se anunta un meci mare!

17.00 - Se incinge atmosfera in sala, acolo unde si-au facut aparitia si fanii maghiari.

16.40 - Apar si primii fani ai echipei din Valcea in Sala Polivalenta.

16.30 - Jucatoarele Oltchimului au ajuns deja la Polivalenta.

INFO: Cateva zeci de suporteri maghiari si-au anuntat prezenta in capitala Romaniei pentru aceasta intalnire.

INFO: Partida se disputa in Sala Polivalenta din Bucuresti.

INFO: "Am incredere ca vor face meciuri pe care nu le vom uita niciodata" - Petre Berbecaru, presedinte Oltchim.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...
#oltchim gyor live, #Oltchim Gyor rezultat, #Oltchim rezultate Liga Campionilor , #Liga Campionilor