Victorie de rasunet pentru Oltchim Ramnicu Valcea in Liga Campionilor

Sambata, 06 Februarie 2010, ora 22:56
2434 citiri

Oltchim Ramnicu Valcea a obtinut o victorie extrem de importanta, scor 31-26, impotriva austriecelor de la Hypo Viena, in primul meci din grupa a doua principala din Liga Campionilor la handbal feminin.

Fetele lui Radu Voina au trecut peste complexul Hypo Viena si au oferit o adevarata demonstratie de handbal in Austria.

Dominarea romancelor s-a concretizat si pe tabela, care la pauza arata 18-13 in favoarea noastra. Jocul bun al fetelor de Oltchim a continuat si dupa pauza, reusind sa ne adjudecam primul loc din grupa dupa victoria cu 31-26 in fata lui Hypo.

In celalalt meci din grupa a doua principala, Viborg a trecut de Dinamo Volvograd cu 30-29.

Oltchim Ramnicu Valcea va intalni in urmatorul meci, pe 14 februarie, pe teren propriu, formatia rusa Dinamo Volvograd.

C.M.

Campioană a României pentru a cincea oară la rând, CFR Cluj va evolua din nou în preliminariile Ligii Campionilor, având în față patru tururi preliminare pentru calificarea în faza...
S-au stabilit semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin! Cu cine ar fi jucat CSM București
Gyor ETO - Team Esbjerg şi Metz Handball - Vipers sunt meciurile din semifinalele Ligii Campionilor la handbal feminin, la Turneul Final Four de la Budapesta, conform tragerii la sorţi de marţi...