37 de goluri marcate in finala Cupei Greciei (Video)

Luni, 04 Mai 2009, ora 15:00
1516 citiri

Olympiakos Pireu a castigat Cupa Greciei invingand in finala marea rivala AEK Atena dupa executarea loviturilor de la 11 metri, intr-o partida care a totalizat 37 de goluri marcate.

Partida a fost una spectaculoasa, cele doua formatii marcand 6 goluri in cele 90 de minute regulamentare. AEK a condus in doua randuri cu 2-0 si 3-2, dar au fost egalati de fiecare data, ultima oara chiar in minutul 90. Olympiakos a condus pentru prima data in prelungiri, dar a fost egalata in minutul 107, dupa ce a ramas in 9 oameni pe teren.

Loteria loviturilor de departajare a fost demna de cartea recordurilor si a provocat, fara indoiala, probleme cardiace serioase fanilor, rezultatul final al sesiunii de 11 metri fiind 15 la 14 in favoarea celor de la Olympiakos.

Formatia din Pireu a reusit eventul in 2009, dupa ce a incheiat sezonul pe prima pozitie in clasament.

Urmariti mai jos rezumatul partidei:

Cine câștigă din separarea candidaților PSD-PNL la Capitală: ”Se vor faulta unul pe altul”. Scenarii noi pentru prezidențiale
Sociologul Alfred Bulai, șeful departamentului de Sociologie din cadrul SNSPA, a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători”. Acesta a vorbit despre cele mai importante subiecte de pe...
Ungaria dă asigurări că susține aderarea deplină a României la Schengen. Măsurile decise în urma vizitei lui Cătălin Predoiu la Budapesta VIDEO
Ungaria va continua să susţină accederea României în spaţiul Schengen cu frontierele terestre în acest an, a transmis ministrul Afacerilor Interne, Cătălin Predoiu, în urma unei...