37 de goluri marcate in finala Cupei Greciei (Video)

Luni, 04 Mai 2009, ora 15:00
1264 citiri

Olympiakos Pireu a castigat Cupa Greciei invingand in finala marea rivala AEK Atena dupa executarea loviturilor de la 11 metri, intr-o partida care a totalizat 37 de goluri marcate.

Partida a fost una spectaculoasa, cele doua formatii marcand 6 goluri in cele 90 de minute regulamentare. AEK a condus in doua randuri cu 2-0 si 3-2, dar au fost egalati de fiecare data, ultima oara chiar in minutul 90. Olympiakos a condus pentru prima data in prelungiri, dar a fost egalata in minutul 107, dupa ce a ramas in 9 oameni pe teren.

Loteria loviturilor de departajare a fost demna de cartea recordurilor si a provocat, fara indoiala, probleme cardiace serioase fanilor, rezultatul final al sesiunii de 11 metri fiind 15 la 14 in favoarea celor de la Olympiakos.

Formatia din Pireu a reusit eventul in 2009, dupa ce a incheiat sezonul pe prima pozitie in clasament.

Urmariti mai jos rezumatul partidei:

Ciprian Ciucu, revoltat de greva de la STB. „Este ilegală, imorală şi penală. Cer PSD să se delimiteze de liderul sindical Petrariu, să îl excludă din partid”
Preşedintele PNL Bucureşti, primarul Sectorului 6 Ciprian Ciucu, a spun sâmbătă, 22 ianuarie,despre greva de la STB că este „ilegală, imorală şi penală”. Esilul susține că acest...
Caznele meritocrației! Noul secretar de stat din Ministerul Digitalizării e specialist în cazane de abur
Tudor Prisecaru a fost numit vineri în funcția de secretar de stat în ministerul Cercetării și Digitalizării, printr-o decizie a premierului Nicolae Ciucă. Potrivit CV-ului, Prisecaru este...