Meci de infarct in Ligue 1. Vezi un adevarat regal al golurilor spectaculoase (Video)

Duminica, 26 Februarie 2012, ora 13:46
1943 citiri
Sportal

Meciul PSG-Olympique Lyon s-a incheiat nedecis, in ceea ce s-a vrut a fi derbyul etapei a 25-a din Ligue 1, campionatul intern de fotbal al Frantei.

Cele doua formatii au oferit un adevarat festival al golurilor, intr-o partida care s-a incheiat cu scorul de 4 - 4, scrie Sportal.

Parizienii au deschis scorul in minutul 21, insa, la doar cinci minute, echipa din Lyon a egalat. Au urmat doua goluri ale gazdelor, insa PSG a revenit in joc cu putin inainte de pauza, inscriind un gol din penalty.

In minutul 57, Lyon a luat din nou un avans de doua goluri, dar nici PSG nu a renuntat la lupta, in minutul 73 reducand din diferenta. In al patrulea minut al prelungirilor, cand nimeni nu se mai astepta, PSG a marcat in urma unei centrari.

Dupa acest meci, niciunul dintre cele doua team-uri nu se poate declara satisfacut, Lyon ramanand pe un infim loc 5 iar PSG pe pozitia a 2-a a clasamentului, cu toate ca, de 10 meciuri, nu a mai cunoscut gustul infrangerii.

CTP, după ce a văzut conferința lui Cătălin Cîrstoiu: ”I s-a mai rărit zâmbetul iliescoid...”
Candidatul PSD-PNL la Primăria Capitalei, medicul Cătălin Cîrstoiu a susținut vineri, 19 aprilie, o conferinţă de presă pentru a răspunde acuzaţiilor de incompatibilitate în condiţiile...
De ce Robert Negoiță nu poate fi candidatul coaliției la Primăria Capitalei. „Niciun primar de sector nu are mai multe șanse decât Piedone”
În contextul unei crize generate în alianța PSD-PNL, generată de zvonurile legate de o eventuală retragere a medicului Cătălin Cîrstoiu, primarul de la Sectorul 3, Robert Negoiță, s-a...