Olympique Lyon a invins Dijon, scor 4-1, in Ligue 1. Tatarusanu a fost rezerva la Lyon, Dobre a jucat 20 de minute la Dijon

Sambata, 29 August 2020, ora 08:19

Formatia Olympique Lyon a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Dijon, in etapa a doua a campionatului Frantei.

Golurile echipei din Lyon au fost marcate de Depay '39 (penalti), '45+1 si '66 (penalti) si Lautoa '45 (autogol).

Pentru Dijon a punctat Scheidler '14.

La Lyon, Ciprian Tatarusanu a fost rezerva, in timp ce la Dijon, mijlocasul Mihai Dobre a intrat pe teren in minutul 70.

Partidele Rennes-Montpellier si Strasbourg-Nice au loc sambata, iar meciurile Reims-Lille, Angers-Bordeaux, Metz-Monaco, Nantes-Nimes,
Saint-Etienne-Lorient si Brest-Marseille sunt programate duminica.

Intalnirea Lens-PSG a fost amanata pentru 10 septembrie.

Sursa: NEWS.RO