Olympique Lyon a invins Dijon, scor 4-1, in Ligue 1. Tatarusanu a fost rezerva la Lyon, Dobre a jucat 20 de minute la Dijon

Sambata, 29 August 2020, ora 08:19
1817 citiri

Formatia Olympique Lyon a invins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 4-1, echipa Dijon, in etapa a doua a campionatului Frantei.

Golurile echipei din Lyon au fost marcate de Depay '39 (penalti), '45+1 si '66 (penalti) si Lautoa '45 (autogol).

Pentru Dijon a punctat Scheidler '14.

La Lyon, Ciprian Tatarusanu a fost rezerva, in timp ce la Dijon, mijlocasul Mihai Dobre a intrat pe teren in minutul 70.

Partidele Rennes-Montpellier si Strasbourg-Nice au loc sambata, iar meciurile Reims-Lille, Angers-Bordeaux, Metz-Monaco, Nantes-Nimes,

Saint-Etienne-Lorient si Brest-Marseille sunt programate duminica.

Intalnirea Lens-PSG a fost amanata pentru 10 septembrie.

”Una din cele mai mari escrocherii din ultimul deceniu”. Lider PNL, atac la Planul Simion
Liderul PNL Iaşi, deputatul Alexandru Muraru, susţine că ceea ce face AUR, prin aşa-nimitul ”Plan Simion” este ”infracţiune curată”. Liberalul susține că ”gluma se îngroaşă...
Dezinformare marca Diana Șoșoacă cu privire la moartea unui copil în protestele de la Leeds
Ministerul Afacerilor Externe a dezmințit acuzațiile europarlamentarei Diana Șoșoacă cu privire la moartea unul copil în cursul revoltelor românilor din Marea Britanie. Președinta...
  1. Paris devine de vineri centrul lumii: încep Jocurile Olimpice! A apărut un nou sport olimpic, se înoată în Sena și egalitate deplină între sexe
  2. Încep Jocurile Olimpice! Programul tuturor sportivilor români la Paris
  3. Azi e ziua în care Hagi va fi propus la echipa națională: "Sfatul meu e să nu se ducă!"
  4. FCSB, criticată aspru după meciul cu Maccabi: "Nu am înțeles nimic". Unde e marea problemă a campioanei României
  5. Gigi Becali crede că un titular de la FCSB e prea gras: "Dacă nu slăbește trei kilograme..."
  6. Se schimbă televiziunea! Cine va transmite returul dintre Maccabi Tel Aviv și FCSB
  7. Rezultate din Liga Campionilor: scor uluitor în meciul dintre Dinamo Kiev și Partizan Belgrad
  8. Elias Charalambous e mulțumit de echipa sa: ”Trebuia să învingem”