Dinamo a pierdut amicalul cu Olympique Marseille

Vineri, 10 Iulie 2009, ora 22:50
1153 citiri

Formatia antrenata de Dario Bonetti, Dinamo Bucuresti, a pierdut partida de verificare disputata in compania vicecampioanei Frantei, Olympique Marseille, scor 1-2.

Francezii au deschis scorul inca din minutul 14, dupa o lovitura libera executata impecabil de Ben Arfa. Opt minute mai tarziu, Niang dubleaza avantul de pe tabela cu un sut puternic, dupa ce a scapat usor din marcajul lui Moti.

"Cainii" au redus din handicap in minutul 44 gratie reusitei lui Ionel Danciulescu. Bostina a centrat impecabil, iar atacantul dinamovist a reluat cu capul din fata portii, dupa o reluare a lui Niculescu.

Zicu a reusit sa marcheze in minutul 70 al reprizei secunda, dar golul a fost anulat pentru o pozitie de ofsaid. Finalul partidei a adus un joc calm, fara nicio modificare pe tabela de marcaj.

Dinamo: Matache - Scarlatache, Moti, Grigore, Musat - Torje, Rus, Kone, Bostina - Danciulescu, Niculescu;

Marseille: Mandanda - Bonnart, Rodriguez, Hilton, Sabo - N'Diaye, Ben Arfa, Cheyrou - Niang, Brandao, Grandin.

Intr-o alta partida amicala disputata in Franta, Dinamo a trecut cu 2-0 de FC Nantes, prin golurile marcate de Marius Niculae si IOnel Danciulescu.

C.F.

EXCLUSIV. Fostul scouter al lui Dinamo dă cărțile pe față! Cum poate evita Dinamo retrogradarea
Octavian Marin, impresar FIFA și fost scouter al lui Dinamo în urmă cu câțiva ani, crede că alb-roșii se pot salva de la retrogradare. Marin a vorbit despre lotul de jucători și crede...
#Dinamo Bucuresti, #olympique marseille, #meci amical , #stiri Olympique Marseille