Un atacant care a facut "zile negre" Romaniei s-a facut de ras in Franta. A atins de doar 3 ori balonul intr-o repriza

Duminica, 23 Decembrie 2018, ora 18:30
4971 citiri

Un cunoscut atacant al Europei care a "ucis" Romaniei visul de a se califica la Campionatul Mondial de fotbal din 2014, disputat in Brazilia, s-a facut de ras in acest week-end, intr-un campionat de top al Europei.

Vorbim despre grecul Kostas Mitroglou, care a "reusit" sambata seara o performanta cu adevarat greu de egalat, in tricoul francezilor de la Olympique Marseille.

El a atins mingea de doar trei ori in cele 45 de minute in care a evoluat in partida cu Angers, practic doar in prima repriza, trei atingeri in care trebuie sa contabilizam si cea de la startul jocului, cand i-a pasat unui coleg in cercul de la centrul terenului.

Mitroglou a mai atins de la acel moment doar in alte doua ocazii balonul, fiind apoi inlocuit cu Lucas Ocampos.

Jocul s-a terminat 1-1, iar Olympique ocupa locul 6 in clasamentul din Ligue 1.

Mitroglou a fost eroul nationalei Greciei in dubla de baraj pentru calificarea la CM 2014 din Brazilia, scor 3-1 la Atena si 1-1 la Bucuresti, trei din cele patru goluri ale elenilor fiind marcate de varful care a mai trecut in cariera si pe la Benfica Lisabona.

Horia Constantinescu, preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, renunță la funcție
Preşedintele Autorităţii Naţionale pentru Protecţia Consumatorilor, Horia Constantinescu, renunţă la funcţie după ce a devenit candidatul PSD la Primăria Constanţa. El precizează că...
Alegeri 2024. Cine sunt favoriții în viziunea lui Victor Ponta: “Oricine intră în turul doi cu George Simion, îl bate” INTERVIU VIDEO
Conflictele din Alianța PNL-PSD continuă deși a mai rămas puțin timp până la primul test al alegerilor. Unii candidații care și-au dorit să intre în cursa pentru Primăria Capitalei nu...
#atacant care a facut zile fripte, #Mitroglou atinge de 3 ori mingea, #Mitroglou Marseille record negativ urias Franta , #stiri Olympique Marseille