Billel Omrani a fost prezentat la FCSB. Ce număr va purta pe tricou

Marti, 13 Septembrie 2022, ora 18:06
1650 citiri
Bilel Omrani. Foto: Facebook / FCSB

FCSB anunţă sosirea lui Billel Omrani, care a evoluat, până sezonul trecut, pentru CFR Cluj.

Atacantul francez în vârstă de 29 de ani va purta tricoul cu numărul 19 şi a efectuat deja primul antrenament sub comanda lui Nicolae Dică.

Billel Omrani este un atacant născut la 2 iunie 1993, în Forbach, Franţa. Acesta a început fotbalul la Olympique Marseille şi a mai evoluat, în Franţa, pentru AC Arles Avignon. Din septembrie 2016 şi până în mai 2022 a evoluat pentru CFR Cluj, alături de care a cucerit 5 titluri de campion şi 2 Supercupe ale României. De asemenea, are în palmares şi Cupa Ligii Franţei, cu Olympique Marseille, 2012.

Gigi Becali, dezlănțuit după meciul de la Voluntari: cine sunt cei trei jucători de la FCSB pe care "i-a distrus"
FCSB a trecut prin mari emoții la Voluntair. Ilfovenii au condus cu 1-0 la pauză, dar liderul a revenit cu două goluri marcate în partea a doua. Gigi Becali a fost nemulțumit de prestația...
FCSB, meci complicat cu FC Voluntari în Superliga. Florinel Coman, decisiv
Echipa FCSB a învins joi seara, în deplasare, scor 2-1, formaţia FC Voluntari, într-un meci din etapa a 28-a a Superligii. Ilfovenii au deschis scorul în minutul 16, după ce Târnovanu a...