Incidente grave în Franța! Un meci din prima ligă a fost întrerupt după ce suporterii s-au bătut între ei VIDEO

Sambata, 18 Septembrie 2021, ora 20:56
2349 citiri
Incidente la Lens - Lille. Foto: Twitter / beIN SPORTS USA

Formaţia Lens a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa OSC Lille, într-un meci din etaşa a şasea a campionatului Franţei, marcat de o întrerupere de 45 de minute din cauza unor incidente.

Golul a fost marcat de Frankowski, în minutul 74.

La pauza partidei au avut loc ciocniri între suporterii celor două echipe şi numeroşi fani au intrat pe teren. Incidentele au dus la o întrerupere de 45 de minute, potrivit Le Figaro.

Quarterly Report - Editia 4

Timbrul care miroase a pâine proaspătă. Cum onorează francezii celebra lor baghetă
Poşta Franceză a lansat un timbru poştal pentru a celebra bagheta, descrisă cândva de preşedintele Emmanuel Macron drept „250 de grame de magie şi perfecţiune”, relatează The Guardian....
Ligue 1: Metz, echipa lui László Bölöni, a pierdut cu PSG, scor 0-2. Va avea un meci de foc la baraj
Echipa franceză FC Metz, condusă de antrenorul român László Bölöni, a pierdut duminică, pe teren propriu, scor 0-2, cu echipa campioană a Franţei. PSG. Metz va juca baraj pentru...