Incidente grave în Franța! Un meci din prima ligă a fost întrerupt după ce suporterii s-au bătut între ei VIDEO

Sambata, 18 Septembrie 2021, ora 20:56
2055 citiri

Formaţia Lens a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa OSC Lille, într-un meci din etaşa a şasea a campionatului Franţei, marcat de o întrerupere de 45 de minute din cauza unor incidente.

Golul a fost marcat de Frankowski, în minutul 74.

La pauza partidei au avut loc ciocniri între suporterii celor două echipe şi numeroşi fani au intrat pe teren. Incidentele au dus la o întrerupere de 45 de minute, potrivit Le Figaro.

Şeful diplomaţiei franceze, Jean-Yves Le Drian, i-a acuzat duminică seară pe mercenarii grupului privat rus Wagner că "se substituie" autorităţii statului în Republica Centrafricană şi...
Spionajul rus s-a infiltrat în Ministerul Apărării din Franța. O „cârtiță” a rușilor, confirmată în cabinetul din 2017 VIDEO
O "cârtiţă" în serviciul Rusiei a lucrat în cabinetul ministrului apărării din Franţa, a făcut cunoscut fostul director al serviciului de informaţii externe (DGSE), Bernard Bajolet,...
Sursa: NEWS.RO