Incidente grave în Franța! Un meci din prima ligă a fost întrerupt după ce suporterii s-au bătut între ei VIDEO

Sambata, 18 Septembrie 2021, ora 20:56
2349 citiri
Incidente la Lens - Lille. Foto: Twitter / beIN SPORTS USA

Formaţia Lens a învins, sâmbătă seară, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa OSC Lille, într-un meci din etaşa a şasea a campionatului Franţei, marcat de o întrerupere de 45 de minute din cauza unor incidente.

Golul a fost marcat de Frankowski, în minutul 74.

La pauza partidei au avut loc ciocniri între suporterii celor două echipe şi numeroşi fani au intrat pe teren. Incidentele au dus la o întrerupere de 45 de minute, potrivit Le Figaro.

Încă o tentativă de jaf la locuinţa lui Yusuf Yazici
Yusuf Yazici, mijlocaşul ofensiv al echipei Lille, a fost victima unei tentative de jaf luni, relatează La Voix du Nord . Hoţii au încercat pătrunderea în locuinţa sa cu ajutorul unui...
Armele inovatoare ale industriei franceze de apărare care vor fi testate în Ucraina
Noile arme ale industriei franceze de apărare, mai ales cele anti-dronă, vor fi testate în timpul operațiunilor de apărare din Ucraina. Forțele Armate ale Ucrainei ar putea avea nevoie de...