Recital Oțelul Galați: echipa lui Dorinel Munteanu, a treia victorie consecutivă în deplasare VIDEO

Duminica, 17 Decembrie 2023, ora 17:20
3183 citiri
Dorinel Munteanu FOTO facebook

Echipa Oţelul Galaţi a învins duminică, în deplasare, scor 1-0, formaţia Universitatea Cluj, într-un meci al etapei a 20-a din Superligă. Gălăţenii se află la a treia victorie consecutivă reuşită în deplasare.

Chipciu a încercat poarta lui Dur-Bozoancă în minutul 21, cu un şut de la distanţă, dar Oţelul a deschis scorul în minutul 25, când Maciel a avut o acţiune frumoasă pe dreapta, a pasat în careu de unde Alexandru Pop a îndeplinit o simplă formalitate, înscriind. Clujenii au avut o dublă ocazie în minutul 66. Mai întâi portarul gălăţenilor a respins în corner şutul lui Cîmpanu, iar din cornerul rezultat Ianis Stoica a trimis peste poartă dintr-o poziţie bună. Filip Ilie a înscris în minutul 88, însă golul a fost anulat pentru o poziţie de ofsaid şi, chiar dacă echipa gazdă a presat şi a căutat golul, Oţelul s-a impus la Cluj.

În clasament Universitatea Cluj se află pe locul 5, cu 29 de puncte, iar Oţelul Galaţi are 26 de puncte şi ocupă poziţia a 9-a.

U CLUJ: P. Iliev – Chipciu, Piţian, B. Mitrea, Vătăjelu – G. Simion (E. Manu 68), Doukoure (Fossati 59) – V. Gheorghe (Cîmpanu 59), Nistor, Ianis Stoica (R. Silaghi 75) – D. Popa (Filip Mihai Ilie 75). ANTRENOR: Ioan Ovidiu Sabău

OŢELUL: Dur-Bozoancă – Zhelev, J. Cisse, Lovric, Miguel Silva – Cisotti (Zivulic 23), I. Neagu (Jardan 62), Samuel Teles – Maciel (Latouchent 90), Al. Pop (G. Cârjan 90), Bodişteanu (R. Tănase 23). ANTRENOR: Dorinel Munteanu

Cartonaşe galbene: Doukoure 29, G. Simion 54, Cîmpanu 72, Nistor 90+1 / Al. Pop 51, Zhelev 65, Miguel Silva 68, Zivulic 90+3, Dur-Bozoancă 90+8

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Ferencz Tunyogi - Cristian Moldoveanu

Arbitri VAR: Cătălin Popa - Rareş Vidican

Observator: Aron Huzu

Cum au furat partidele startul campaniei. Bucureștiul, împânzit cu afișe și bannere gigantice cu candidați FOTO
Deși au mai rămas mai bine de trei săptămâni până la startul oficial al campaniei electorale, partidele au furat deja startul campaniei cu afișe gigantice în principalele intersecții și...
Ciprian Ciucu nu-l susține pe Piedone la Capitală: ”Avem niște așteptări în ceea ce privește anvergura intelectuală, moralitatea”
Ciprian Ciucu, primarul Sectorului 6, nu crede în varianta Cristian Popescu Piedone. Edilul a anunțat clar că nu va susține candidatura acesstuia la Primăria Capitalei. Primarul Sectorului...