Amical: Otelul - Metalurg Skopje 3-1

Joi, 05 Februarie 2009, ora 20:38
1100 citiri

Otelul Galati a invins, joi, formatia macedoneana Metalurg Skopje, scor 3-1, in primul meci amical al galatenilor din stagiul de pregatire din Antalya.

Galatenii au preluat conducerea gratie unui autogol, in minutul 32, iar celelalte reusite au le-au apartinut lui Paraschiv si Avram, in minutele 50, respectiv 80. Macedonenii au marcat in minutul 73 al intalnirii.

Otelul a inceput partida in urmatoarea formula: Kolev - Carja, Costin, Jelev, Salagean - Bourceanu - Iorga, Paraschiv - Hurdubei, Pena, Ibeh.

In repriza secunda au mai intrat: Gribauskas, Tismanaru, Rapa, Sarghi, S. Ilie, Schwarz, Vitaic, Avram, Garleanu, Elek, Dragos.

Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...
Ciucă: Sebastian Burduja va convinge "un segment de electoral nehotărât" în cursa pentru Primăria Capitalei
Preşedintele PNL, Nicolae Ciucă, a declarat, marţi, 23 aprilie, că Sebastian Burduja, candidatul liberal pentru Primăria Capitalei, este opţiunea care dă speranţe celor care nu s-au...
#otelul galati, #meci amical, #cantonament Antalya, #Metalurg Skopje , #cantonament