Liga 1: Un nou pas gresit pentru campioana

Vineri, 14 Octombrie 2011, ora 23:25
1238 citiri

Otelul Galati a bifat, vineri, cel de-al treilea meci consecutiv fara victorie in Liga 1, dupa ce a terminat la egalitate pe teren propriu cu Astra Ploiesti, scor 1-1.

Echipa antrenata de Dorinel Munteanu n-a aratat prea bine inaintea meciului cu Manchester United din Liga Campionilor, avand o evolutie stearsa in fata Astrei Ploiesti, la finalul careia campioana Romaniei a aratat din nou ca nu poate reveni la forma din sezonul trecut.

Cele doua goluri ale partidei de la Galati au fost inscrise inainte de pauza, dupa o prima repriza slaba, lipsita de faze importante pana spre final.

Gazdele au deschis scorul in minutul 40 prin Punosevac, care a punctat dupa ce scapat singur cu Silviu Lung, iar Fatai a egalat dupa cinci minute, profitand de o minge balbaita in propriul careu de portarul Grahovac.

Galatenii au parut mai hotarati in partea a doua, dar, Punosevac nu a reusit sa-l invinga si a doua oara pe Silviu Lung, care s-a remarcat la doua faze importante.

In urma acestui rezultat, Otelul a obtinut cel de-al 12 punct din actuala stagiune, ocupand pozitia a 10 in Liga 1. Astra a urcat pe 6, cu 16 puncte.

Otelul Galati: Grahovac - Rapa, Perendija, Sg.Costin, Salageanu - Filip, Giurgiu, Neagu - Iorga, Punosevac, Frunza;

Rezerve: Branet, Ilie, Pena, Paraschiv, Antal, Skubic, Sarghi;

Astra Ploiesti: Silviu Lung jr - Mihalache, Goian, Gaman, Morais - Stratila, Takayuki, Ndoye, Bajenaru - Fatai, Udoji;

Rezerve: Gavrilas, Bruno Miguel, Amorim, Miranda, Tiganasu, Rusu, Al.Stan.

Procurorii DNA au făcut verificări la Consiliul Județean Iași și la Școala de Arte după ce în instituția condusă de Costel Alexe au apărut suspiciuni în privința unor angajări....
Baronul PSD de Vaslui Dumitru Buzatu întinde o mână către Liviu Dragnea: „Mă consider un prieten al lui Dragnea”
Președintele PSD Vaslui Dumitru Buzat a declarat vineri, 24 septembrie, că se consideră un prieten al fostului lider social-democrat Liviu Dragnea, însă subliniază că nu l-ar urma într-o...