Liga I: Farul C-ta - Otelul Galati 0-2

Duminica, 04 Mai 2008, ora 18:48
924 citiri

Otelul Galati a obtinut victoria in deplasare, in disputa de la Constanta cu Farul, cu scorul de 2-0, in etapa a 33-a din Liga I la fotbal.

In primul meci de duminica din penultima runda a intrecerii interne, oaspetii au deschis scorul in minutul 28 prin Emil Jula care a finalizat excelent o centrare venita de pe stanga.

In minutul 70, bulgarul Jelev inscrie pentru 2-0 dupa ce reia plasat o minge respinsa gresit de apararea gazdelor la executia din corner a lui Deac. In finalul jocului, oaspetii au ratat o ocazie mare de 3-0 prin Viglianti.

Dupa aceasta partida, in clasamentul Ligii I, Otelul Galati se afla pe locul 7 cu 46 de puncte, in timp ce Farul Constanta ramane pe locul 11 cu 40 de puncte.

Rapid își ia adio de la cupele europene: meci de coșmar pentru giuleșteni împotriva Farului
Echipa Farul Constanţa a învins miercuri, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia Rapid Bucureşti, în etapa a şasea din play-off-ul Superligii. Farul a deschis scorul în minutul 3, prin...
Mihai Stoica, uimit de prestațiile a doi fotbaliști din campionat: "Nu au jucat nicăieri, este un mare mister". Iordănescu a cerut naturalizarea unuia dintre ei
Oficialul FCSB Mihai Stoica a rămas impresionat de prestațiile a doi jucători în acest sezon, mai ales că sunt fotbaliști de 30 de ani care nu s-au remarcat până la venirea în campionatul...