Liga I: Otelul a trecut usor de Farul Constanta

Marti, 21 Aprilie 2009, ora 18:51
660 citiri

Otelul Galati si-a revenit dupa umilinta incasata etapa trecuta la Bistrita si a invins lejer Farul Constanta.

Prima repriza a fost marcata de ocaziile lui Gerlem si Elek, ambii ratand din pozitii favorabile, singuri cu portarii adversi.

Golurile gazdelor au venit in partea secunda, Iorga, in minutul 55, si Ibeh, in minutul 71, aducand 3 puncte pentru galateni. Scor final, Otelul - Farul 2-0.

Răducioiu a găsit atacant pentru națională. Joacă exact stilul său
Louis Munteanu, atacantul împrumutat de Fiorentina la Farul Constanța, este dorit de granzii campionatului FCSB și Rapid. Totuși, acesta și-ar dori să-și continue cariera la un club din...
Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...