Otelul a facut scor cu Gloria Bistrita

Sambata, 10 Aprilie 2010, ora 16:54
1043 citiri

Otelul Galati a castigat clar, scor 3-0, intalnirea disputata sambata, pe teren propriu, cu Gloria Bistrita, in etapa a 27-a a Ligii I.

Primul gol al galatenilor a fost marcat de Antal, in minutul 4, dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta chiar de el.

Trupa lui Dorinel Munteanu si-a dublat avantajul pe tabela de marcaj in minutul 73, cand Viglianti l-a invins pe Albut cu un sut de la 10 metri.

Ultima reusita a partidei i-a apartinut lui Pena, in minutul 87, cu o lovitura de cap, dupa o centrare a lui Viglianti.

Otelul Galati: Grahovac - Salagean, Sarghi, Sipovici, Rapa - Antal (Cojoc '78), Giurgiu, Ibeh (Viglianti '66), Neagu, Ochirosii (Iorga '69) - Pena.

Antrenor: Dorinel Munteanu.

Gloria Bistrita: Albut - Velcovici, Frasinescu, Ciuca, Matei - Petre (Keita '67), Muresan, Bajenaru (Mandea '77), Hora - Coroian (Ze Rui '21), Maraes.

Antrenor: Marius Sumudica.

Intalnirea a fost arbitrata la centru de Paul Unimatan, ajutat la cele doua linii de Eduard Dumitrescu si Daniel Hulubei.

Anunțul făcut de primarul din Galați, alături de Dorinel Munteanu: ”Se va ridica la suma de 100 de milioane de euro”
Primarul oraşului Galaţi, Ionuţ Pecheanu, a anunţat, luni, într-o conferinţă de presă, începerea studiului de fezabilitatea în vederea construirii unui stadion de 25-30.000 de locuri, pe...
Ciolacu anunță că întrerupe orice comunicare cu Piedone: "Îi urez succes"
Marcel Ciolacu a tăiat orice cale de comunicare cu Cristian Popescu Piedone. Președintele PSD a declarat joi, 25 aprilie, că nu va mai exista niciun dialog și nicio ofertă pentru Piedone....
#otelul galati, #gloria bistrita, #Liga I etapa 27, #Otelul a invins Bistrita , #Liga I