Business Focus: Antreprenoriatul: Profesie vs Vocație

Otelul a invins la Targu Mures

Sambata, 22 Octombrie 2011, ora 22:56
1302 citiri

"Grevistii" de la Otelul Galati au reusit o victorie mare in etapa a 11-a a Ligii 1, impunandu-se cu scorul de 2-1 pe terenul celor de la FC Targu Mures.

Demn de remarcat este faptul ca cele 3 goluri au fost marcate la inceputul reprizei secunde, intr-un interval de 5 minute.

Mai intai, Sarghi a punctat pentru Otelul in minutul 54, dupa o greseala a gazdelor, insa Bus a egalat dupa numai doua minute in urma unei gafe a defensivei campionilor.

O noua greseala a celor din Targu Mures l-a lasat pe Paraschiv singur in fata portii goale iar veteranul Otelului nu a ratat.

In urma acestei victorii, campioana a parasit, macar temporar zona retrogradarii, urcand pe pozitia a 9-a in clasament.

FCM Tg. Mures: 22. Balauru - 25. Vagner, 17. Iencsi, 4. Gugu, 16. E. Nicu - 94. Bumba, Topici, 90. Issa Ba, 19. Fl. Dan - 28. Sg. Bus, 29. Didi

Rezerve: 1. Albut, 3. Goge, 5. Donadoni, 11. Ruiz, 26. Bungardean, Paduretu, Celsinho

Otelul: 12. Grahovac, 3. Ripa, 18. Sg. Costin, 16. Sirghi, 23. Salageanu - 29. Giurgiu, Neagu - 8. Antal, 15. Ibeh, 14. S. Ilie - 27. Pena

Rezerve: 1. Branet, 2. Skubici, S. Frunza, 19. Punosevac, Benga, Viglianti, Paraschiv

Ce n-a văzut CTP în 34 de ani de alegeri libere: ”Doar Ceaușescu îl poate egala pe Ciociu. Ca pe o turmă de mancurți...”
Retragerea lui Cătălin Cîrstoiu din cursa pentru Primăria Capitalei a fost comentată acid de jurnalistul Cristian Tudor Popescu, care i-a criticat dur pe președinții PSD și PNL, Marcel...
Candidatul USR la Primăria Sectorului 5 a depus o plângere la DIICOT împotriva lui Cristian Popescu Piedone
Avocatul şi liderul consilierilor USR din Sectorul 5, Alexandru Dimitriu, a depus joi dimineaţă, 25 aprilie, o plângere la DIICOT împotriva primarului Cristian Popescu Piedone şi ”a...
#otelul victorie targu mures, #otelul zona retrogradare, #otelul galati greva , #Liga I