Moti, iertat de un cartonas rosu la Galati

Marti, 05 Mai 2009, ora 16:47

Cosmin Moti a fost iertat marti, in timpul partidei cu Otelul Galati, de primirea unui cartonas rosu.

Fundasul dinamovist si-a lovit clar un adversar cu cotul, in minutul 30, la marginea careului lui Matache, insa arbitrul Victor Berbecaru a acordat doar lovitura libera, fara a-l avertiza pe Moti.

Daca i se acorda si doar cartonasul galben, Moti trebuia sa fie eliminat, dupa ce mai primise un cartonas galben in minutul 21 al meciului.

Intalnirea dintre Otelul Galati si Dinamo, din etapa a 29-a a Ligii I, a inceput la ora 16 si la pauza scorul este de 1-0 pentru Dinamo, dupa golul marcat de Ionel Danciulescu, in minutul 33.