Otelul Galati revine pe primul loc in Liga 1

Duminica, 17 Octombrie 2010, ora 17:03
2758 citiri

Otelul Galati revine pe prima pozitie in clasament, dupa succesul in inferioritate numerica, scor 2-1, obtinut in fata Gloriei Bistrita.

Cea mai in forma echipa din Liga 1, Otelul Galati, a inceput cu stangul confruntarea cu Gloria Bistrita.

Dupa doar 20 de minute, Cristian Sarghi a vazut cartonasul rosu pentru un fault in suprafata de pedeapsa, in urma caruia Ribeiro Moraes a inscris din lovitura de la 11 metri.

Bistritenii au ramas in ofensiva dupa marcarea golului, iar Andrei Muresan a trimis din afara careului in transversala, in minutul 31.

Dupa pauza, galatenii au reusit sa egaleze in inferioritate numerica in minutul 67, prin Liviu Antal, datorita unei gafe a lui Albut.

In cele din urma, galatenii au reusit sa treaca la conducere in minutul 83, dintr-un penalty transformat de argentinianul Viglianti.

Dupa acest rezultat, Otelul urca din nou pe primul loc, avand 25 de puncte, doua mai mult decat FC Timisoara.

Tragere la sorți în European League. Vom avea semifinală românească în Final Four
Echipele româneşti CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud şi HC Dunărea Brăila vor fi adversare în semifinalele competiţiei feminine de handbal EHF European League, potrivit tragerii la sorţi...
Ciucă, la 20 de ani de la intrarea României în NATO: ”Aceste două decenii au fost cea mai bună perioadă din istoria noastră”
Preşedintele Senatului, Nicolae Ciucă, afirmă vineri, la 20 de ani de la admiterea României în NATO, că aceste două decenii au reprezentat cea mai bună perioadă din istoria noastră, pe...