Italienii il pun la zid pe Hategan dupa meciul Lazio - Salzburg din Europa League: Iata ce ii reproseaza

Vineri, 06 Aprilie 2018, ora 11:25
7896 citiri

Jurnalistii italieni il critica pe arbitrul roman, Ovidiu Hategan, dupa prestatia acestuia din meciul Lazio - Salzburg, din Europa League.

Hategan este acuzat in prestigiosul cotidian Gazzetta dello Sport ca a acordat foarte un penalti pentru austrieci si ca nu a fost la fel de darnic cu cei de la Lazio intr-o faza similara.

"Partida s-a incins in momentul in care arbitrul Hategan a acordat un penalti farte discutabil pentru Salzburg dupa ce Basta l-a atins in alergare pe Dabbur. Berisha a restabilit egalitatea in minutul 30. Apoi, Hategan nu sanctioneaza cu aceeasi severitate interventiile asupra lui Immobile si De Vrij", noteaza sura citata.

In continuare, italienii scriu cum deciziile luate de arbitrul roman l-au infuriat si pe antrenorul celor de la Lazio, Simone Inzaghi.

"In minutul 46, cei de la Lazio au protestat dupa o interventie in careu a lui Ramalho asupra lui Luis Alberto. La finalul primei reprize, un Inzaghi furios s-a indreptat spre brigada de arbitri pentru a protesta", mai scriu italienii.

Ovidiu Hategan a arbitrat partida dintre Lazio si Salzburg, din mansa tur a sferturilor de finala din Europa League.

Echipa la care Radu Stefan a fost titular s-a impus cu scorul de 4-2 si este favorita la accederea in semifinale inaintea returului din Austria.

Ovidiu Hategan este cel mai bine cotat arbitru roman, el fiind delegat regulat la meciuri din cupele europene sau din preliminariile Europenelor si Mondialelor.

Cum a fentat Piedone licitațiile. Curtea de Conturi l-a luat la bani mărunți. Nereguli grave și la Direcția Pentru Protecția Copilului
Curtea de Conturi a constat la ultimul audit, finalizat la începtutul lunii martie 2024, la Sectorul 5, pentru anul 2022, că instituția condusă de Popescu Piedone a divizat contracte de...
USR acuză Guvernul că se joacă „cu prețurile la energie ca la păcănele”. „Plătim facturi mai mari decât pe piaţa liberă”
USR a transmis joi, 28 martie, că Guvernul Ciolacu minte când spune că ia măsuri în favoarea consumatorilor şi că scade facturile românilor. Partidul susține că de fapt Executivul...
#Hategan criticat Italia, #Hategan Lazio Salzburg, #hategan europa league , #arbitru