Sabau isi lauda elevii: Au jucat la sacrificiu!

Luni, 22 Martie 2010, ora 21:15
339 citiri

Antrenorul echipei FC Timisoara, Ioan Ovidiu Sabau, si-a laudat elevii dupa succesul inregistrat in fata Astrei Ploiesti, scor 3-1.

"Este o victorie muncita a noastra si meritata, cu atat mai mult cu cat am evoluat 50 de minute in inferioritate numerica. Echipa a jucat la sacrificiu si are marele merit de a nu isi fi lasat adversarii sa-si creeze mute ocazii.

Este victoria jucatorilor mei pe care ii laud, atunci cand dau totul pe teren asa cum au facut in ultimele patru jocuri. Cred ca am luat prea multe cartonase galbene in acest joc, deoarece trebuie sa ne gandim si la urmatoul meci in care jucam cu FC Vaslui.

Era greu daca nu reuseam sa castigam aici, dar in orice caz victoria noastra nu se poate pune pe seama sansei", a declarat Sabau la conferinta de presa de la finalul meciului.

FC Timisoara s-a impus la Ploiesti, in fata Astrei, scor 3-1, desi a jucat cu un om mai putin in repriza secunda.