Derbi anost in Grecia

Luni, 10 Noiembrie 2008, ora 11:21
749 citiri

Derbiul campionatului grecesc, Panathinaikos Atena - Olympiakos Pireu, s-a incheiat la egalitate, scor 0-0.

Urmand parca exemplul oferit de partida Steaua - Rapid, derbiul fotbalului grecesc s-a disputat mai mult in tribune decat pe teren, cei 60.000 de spectatori prezenti oferind un spectacol de zile mari.

Inalnirea s-a disputat sub semnul tensiunii Panathinaikos dominand in cea mai mare parte a timpului. Cea mai importanta sansa de gol a oaspetilor, care au petrecut majoritatea timpul in defensiva, a venit in minutul 22 al primei reprize, cand balonul trimis spre poarta de Torisidis a fost respind de Tziolis de pe linia portii. Gazdele au trecut pe langa deschiderea scorului in minutul 62, cand Matzios a irosit cea mai mare ocazie a intalnirii, trimitand, de la doar cativa metri de poarta, direct in bratele lui Nikopolidis.

Rezultatul de egalitate ii mentine pe cei de la Olympiakos pe primul loc al clasamentului, cu un punct avans in fata lui PAOK Salonic.

Cătălin Drulă, despre candidatura la prezidențiale: „Eu sunt natural un candidat posibil”. Care sunt obiectivele USR și Dreapta Unită pentru 2024
Președintele USR Cătălin Drulă a fost invitatul rubricii „Cu fața la alegători” și a vorbit despre obiectivele USR și ale Dreptei Unite pentru alegerile din 9 iunie, despre misiunea...
Cîrstoiu răspunde criticilor din ultimele zile: "Nişte lupi în haine de oaie încearcă să transforme oaia în lup"
Atacat în ultimele zile atât de adversarii direcți la alegerile locale, cât și de alți politicieni, dar și de ziariști, Cătălin Cîrstoiu, candidatul susţinut de PSD şi PNL pentru...