Meci mare făcut de echipa lui Răzvan Lucescu în derbyul orașului Salonic

Duminica, 30 Aprilie 2023, ora 23:11
2302 citiri
Razvan Lucescu a antrenor la PAOK Salonic FOTO facebook

Formaţia PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, echipa Aris, într-un meci din play-off-ul campionatului Greciei.

Aris Salonic a condus cu 1-0, prin golul marcat de Kamara ’45.

PAOK a revenit şi a preluat conducerea prin Taison ’56 şi Schwab ’62.

În minutul 70, Aris a marcat din nou, prin Darida, dar PAOK a stabilit scorul final, 3-2, prin golul înscris de Zivkovic în miinutul 78.

Kamara, de la Aris, a fost eliminat în minutul 90+3.

PAOK ocupă locul patru în clasament, cu 63 de puncte, în timp ce Aris are 47 şi este pe cinci. Primele două poziţii sunt ocupate de AEK Atena şi Panathinaikos, care au câte 76 de puncte.

Campioana Dinamo, victorie uriașă într-o atmosferă electrizantă. Când se decide calificarea în Final 4
Campioana Dinamo Bucureşti a învins marţi, pe teren propriu, într-o atmosferă electrizantă, formaţia daneză Skjern Handbold, scor 28-27 (14-15), în turul sferturilor de finală ale...
Încă o lovitură primită de FC Barcelona după eșecul dramatic din marele derby
Frenkie de Jong, mijlocaşul central al clubului spaniol FC Barcelona, s-a accidentat în derby-ul de duminică, pierdut în compania echipei Real Madrid, scor 2-3, şi va lipsi de pe teren până...