Parma, lider în Serie B. Ce au făcut Dennis Man și Valentin Mihăilă în deplasare

Sambata, 24 Februarie 2024, ora 19:43
2800 citiri
Vali Mihăilă și Dennis Man FOTO X Parma

Echipa italiană Parma a terminat la egalitate sâmbătă, în deplasare, scor 1-1, cu echipa Como, în etapa a 26-a din Serie B.

Cu Dennis Man şi Valentin Mihăilă titulari, Parma a deschis scorul la Como încă din minutul 3, când Mihăilă i-a pasat lui Benedyczak şi polonezul a înscris. Gazdele au egalat în minutul 24, prin Verdi şi la pauză s-a intrat cu scorul de 1-1.

Atacantul român Dennis Man, care a avut două ocazii în prima parte, a fost înlocuit la pauză în echipa Parmei, iar Mihăilă a ieşit în minutul 77.

Meciul s-a încheiat la egalitate şi Parma conduce în clasamentul Serie B cu 55 de puncte, la 7 puncte de echipa de pe locul secund, Venezia.

Mijlocașul român este ofertat de Borussia Dortmund! Ar fi transferul anului
Borussia Dortmund vrea să transfere unul dintre cei mai în formă internașionali români și oferă o sumă de aproape 18 milioane de euro. Presa italiană anunță că Borussia Dortmund vrea...
De ce retragerea medicului Cîrstoiu din cursa pentru Capitală nu este credibilă. „Pare o campanie fără cap și coadă. Foarte neprofesionist”
Deși a trecut mai puțin de o lună de la anunțarea candiaturii medicului Cătălin Cîrstoiu din partea PSD-PNL la Primăria Capitalei, în presă și în spațiul public au apărut zvonuri...